Ranking Szamponów do Zniszczonych Włosów

Ranking Szamponów do Zniszczonych Włosów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Autorka rankingu:
Anna Łyżewska, Koszalin

Domowe sposoby na zniszczone włosy

Zniszczone włosy to problem natury estetycznej, który nie musi mieć związku z ogólnym zdrowiem. Oczywiście pozbawione blasku, rozdwojone końcówki sygnalizują brak witamin, są ostrzeżeniem płynącym z organizmu, który w ten sposób komunikuje, że czegoś mu brakuje, że na przykład choruje z powodu nieprawidłowej pracy tarczycy, czy niedożywienia. Z drugiej strony zniszczone włosy są często oznaką nieprawidłowej pielęgnacji i stosowania zbyt wielu preparatów, które obciążają delikatne pasemka, odbierając im naturalną urodę. Co można zrobić, by zniszczone włosy odzyskały piękny wygląd? Przeczytaj!

Zamiast zjeść, nałóż na włosy

Bardzo popularnymi sposobami na zniszczone włosy są maseczki wykonane z produktów spożywczych. Pierwsza, często polecana wykorzystuje właściwości majonezu (jednak nie sosu kanapkowego!), który oczyszcza i doskonale nawilża. Majonez nakłada się grubą warstwą na włosy, pozostawia na 30 minut, następnie spłukuje letnią wodą. Efekt – to lśniące i miękkie włosy. W przypadku bardzo zniszczonych włosów warto nałożyć majonez na kosmyki na całej ich długości i pozostawić na głowie przez całą noc. Po przebudzeniu myjąc dokładnie głowę i włosy szamponem.

Do kuracji suchych włosów można użyć również miodu i surowych jajek. Mieszając te dwa składniki, otrzymuje się maseczkę, którą nakłada się na włosy na dziesięć minut, by następnie ją dokładnie spłukać.

Jajeczny masaż

Maseczką, która podbija serca wielu osób borykających się z problemem zniszczonych włosów, jest maska wykonana z jajek. Przygotowuje się ją, rozdzielając surowe żółtka od białka. Białka ubijając widelcem lub specjalną trzepaczką. Żółtka z łyżką wody miesza się do uzyskania gładkiej konsystencji. Na koniec do żółtek dodaje się białka.

Włosy należy spłukać ciepłą wodą i nałożyć mieszaninę wykonaną z jajek. Następnie wykonuje się delikatny masaż i na koniec zaleca się spłukać włosy zimną wodą, by łuski włosów mogły się domknąć.

Oliwa z oliwek i rozmaryn

By przygotować tę maseczkę postępuj zgodnie z poniższymi zaleceniami. Podgrzej 1/4 szklanki oliwy z oliwki na patelni, nie dopuszczając do bulgotania i pienienia. Oliwa powinna być w takiej temperaturze, byś mogła jej bez obaw dotknąć. Wlej oliwę z oliwek do małej najlepiej ciemnej buteleczki, następnie dodaj pięć kropli olejku rozmarynu. Wmasuj w skórę głowy i włosy. Pozostaw przez 15-20 minut. Następnie umyj głowę. Zabieg powtarzaj w każdym tygodniu aż do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu.

Mieszankę przechowuj z dala od światła. Zużyj w ciągu miesiąca.

Kokos i awokado do włosów zniszczonych

Kokos i awokado mogą pozwolić Ci skutecznie poradzić sobie ze zniszczonymi włosami. Wszystko dzięki bogactwu przeciwutleniaczy, które chronią delikatną strukturę włosów oraz uszczelniają naskórek. Wystarczy, że połączysz jedno żółtko z ½ drobno posiekanego awokado. Następnie dodasz mleczko kokosowe, aż uzyskasz mieszaninę o delikatnej konsystencji. Następnie tak przygotowany roztwór wmasuj w skórę głowy, a następnie spłucz.

Możesz również połączyć awokado z bananem i kilkoma kroplami oliwy z oliwek. Pozostaw na włosach przez 20 minut. Następnie spłucz je letnią wodą. Maseczkę możesz nakładać 2-3 razy w tygodniu.

Uwaga! Awokado uczula! Dlatego zanim zastosujesz maseczkę na całą skórę głowy, wypróbuj ją na fragmencie. Jeśli wystąpi wysypka lub podrażnienie, od razu odstaw tę maseczkę.

Maseczka wszystko w jednym

Możesz również połączyć zalety kilku składników w jednej mieszance – dodając do siebie jedno surowe jajko, dwie łyżki miodu, łyżkę oleju kokosowego, łyżkę oleju migdałowego. Mieszankę należy nakładać na wilgotne, umyte włosy, pozostawiając na nich na około 30 minut, na koniec spłukując delikatnym szamponem.

Kilka przydatnych rad, które pomogą Twoim suchym włosom

  • używaj dobrych, łagodnych kosmetyków do włosów zniszczonych – szczególnie szamponu i odżywki. Radia Shampoo i Radia Conditioner nie obciążą Twoich włosów, dokładnie je oczyszczą z pozostałości kosmetyków do pielęgnacji włosów oraz gwarantują optymalną miękkość i gładkość.
  • jeśli nie masz włosów „mieszanych” - suchych i łamliwych na końcówkach i szybko przetłuszczających się w okolicach cebulek, staraj się nie myć włosów codziennie, chyba, że używasz dobrego szamponu do pielęgnacji włosów zniszczonych, który doda blasku zniszczonym włosom, nawilży je i odżywi, bez ich obciążenia!
  • staraj się nie przesadzać z ilością zabiegów stylizacyjnych na włosach,
  • zwracaj uwagę na dobór urządzeń do stylizacji włosów: suszarek, lokówek, prostownic,
  • ogranicz suszenie włosów suszarką – jeśli musisz to robić, używaj chłodnego podmuchu.
  • prostownicę i lokówkę pozostaw na „wielkie okazje”
  • chroń włosy przed kurzem, promieniami słonecznymi,itd.
  • racjonalnie się odżywiaj (zwróć uwagę na ilość białka w diecie – podstawowego budulca włosa. Dostarczaj również żelazo, witaminy z grupy B, węglowodany, bez których kosmyki nie będą wyglądać zdrowo).

Zobacz ranking najlepszych szamponów do zniszczonych włosów