Ranking Szamponów do Zniszczonych Włosów

Ranking Szamponów do Zniszczonych Włosów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Autorka rankingu:
Anna Łyżewska, Koszalin

W jaki sposób farbowanie niszczy włosy?

Stan włosów przed zastosowaniem farby ma bardzo duże znacznie dla ostatecznego efektu. Do przyczyn pogorszenia wyglądu spowodowanego farbowaniem można zaliczyć nieprofesjonalną aplikację środka barwiącego, źle przebiegający proces farbowania i reakcje alergiczne. Środki chemiczne zawarte w farbach do włosów i innych produktach pochodnych, po nałożeniu na skórę głowy mogą spowodować problemy, zarówno ze stanem włosów jak i samej skóry. Pomimo dobrej dostępności produktów koloryzujących warto pozostawić opiekę nad włosami profesjonalistom.

Zła aplikacja farby

Na złą kondycję włosa może wpłynąć nieumiejętna aplikacja środka koloryzującego. Końce włosów mają porowatą strukturę i mogą pobrać kolor znacznie szybciej niż reszta trzonu włosa. W rezultacie otrzymamy znacznie inny odcień włosów na końcach i u nasady. Rozjaśniając włosy, przez swoją nieuwagę możemy doprowadzić do powstania miejscowych odbarwień i smug na włosach. Wystarczy, że niewielka ilość rozjaśniacza wydostanie się spod folii.

Niepoprawny proces farbowania

Jeżeli farba pozostaje na włosach dłużej niż jest to konieczne, bardzo szybko zauważymy pogorszenie się stanu włosów. Staną się kruche, łamliwe, stracą swój naturalny blask i będą wysuszone. Przetrzymywanie farby na włosach może być również przyczyną poparzeń skóry głowy.

Reakcje alergiczne

Powszechnie wiadomo, że koloryzacja może wywołać stany alergiczne jednak nie każdy bierze ostrzeżenia producentów farb na poważnie. Jeśli farbujesz włosy już od kilku lat to test na alergię może okazać się zbędny. Jeśli jednak do koloryzacji przystępujesz poraz pierwszy, ważne jest aby wykonać szybki test na alergię. Rozrobioną odrobinę farby, którą masz zamiar użyć do koloryzacji włosów nałóż, np. na skórę za uchem. Miejsce to jest dość delikatne, dlatego też wynik testu powinien być obiektywny. Jeśli po dwudziestu czterech godzinach pojawi się jakakolwiek odczyn, to już wiemy, że nie warto farbować włosów. Swędzenie, pieczenie, otarcia czy wysypka są dla nas przestrogą i nie należy ich bagatelizować.

Różnice w składzie farb do włosów

Farby dostępne w sklepie mają nieco inne właściwości chemiczne niż produkty profesjonalne. Produkty dla profesjonalistów, stosowane według odpowiednich zasad są zdecydowanie mniej szkodliwe. Ważna jest również pielęgnacja przed i po koloryzacji a także produkty użyte do tego celu.

Jak uratować zniszczone włosy?

Najlepszym sposobem na poprawę kondycji włosów zniszczonych jest stosowanie odpowiednich produktów do pielęgnacji domowej. Do takich należą Radia Shampoo i Radia Conditioner. To idealny zestaw do pielęgnacji włosów farbowanych, zniszczonych i potrzebujących nawilżenia. Seria działa regenerująco, starannie oczyszcza włosy z wszelkich szkodliwych substancji, pozostałych po stylizacji. zięki technologii nanosomowej, składniki aktywne są lepiej wchłanianie i wykorzystywane. Pasma stają się rozjaśnione i zmiękczone, a skóra czysta i odżywiona. Zarówno szampon jak i odżywkę można stosować do codziennej pielęgnacji.

Zobacz ranking najlepszych szamponów do zniszczonych włosów