Ranking Szamponów do Zniszczonych Włosów

Ranking Szamponów do Zniszczonych Włosów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Autorka rankingu:
Anna Łyżewska, Koszalin

Zniszczone włosy od prostownicy?

Długo zastanawiałaś się, jaką prostownicę wybrać? Porównywałaś modele, poszukując tego, który da Ci wymarzoną gładkość i nada Twoim włosom blasku? Czy jednak podczas tych zakupów uwzględniłaś kwestię bezpieczeństwa? Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy prostownica może zniszczyć włosy... Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Niszczące doświadczenia

Prostownica wygładza powierzchnię włosów pod wpływem ciepła. W przeciwieństwie do suszarki ma bezpośredni kontakt z kosmykami. Czy już ten fakt nie powinien niepokoić? Bezpośredni kontakt i dodatkowo wysoka temperatura, w jakiej pracuje urządzenie? Wiele posiadaczek prostownic zadaje sobie tego typu pytanie. Niestety... większość z nich otrzymuje jednoznaczną odpowiedź po kilku miesiącach stosowania – ich włosy stają się suche i łamliwe...

Temperatura a włosy

Typowe prostownice nagrzewają się do temperatury 100-180 stopni. Najniższa wartość to dokładnie tyle, ile wystarczy, by szybko wysuszyć włosy, najwyższa – jest stosowana w przypadku grubych, mocno poskręcanych włosów (niekiedy nawet osiąga wartość 200 stopni).

Wiele osób często sobie nie uzmysławia, w jak wysokiej temperaturze pracują prostownice. Gdyby mieli tego świadomość, pewnie, by nie decydowali się na ustawianie dużo wyższej temperatury niż jest w rzeczywistości potrzebne. Im niższa temperatura, tym włosy są teoretycznie bezpieczniejsze. Jednak nigdy używanie prostownicy nie jest dobre dla włosa, nigdy nie jest pozbawione skutków ubocznych.

Każda prostownica w różnym stopniu: wysusza włosy, które z czasem stają się słabsze, mają tendencje do łamania, niekiedy również zaczynają wypadać. Skala zniszczeń włosów uzależniona jest od częstotliwości używania prostownicy oraz indywidualnej odporności włosów.

Co możesz zrobić?

Nie zapobiegniesz wszystkim negatywnym skutkom używania prostownicy. Jednak możesz zmniejszyć zniszczenia, do których za jej pośrednictwem dochodzi. Przede wszystkim warto przeciwdziałać problemowi, stosując szampony i odżywki, które zatrzymują wilgoć we włosach, czyniąc je bardziej odpornymi na działanie czynników zewnętrznych. Bardzo dobrym pomysłem jest stosowanie pianek i sprayów do włosów prostowanych.

Po drugie warto kupować dobrej klasy prostownice z płytami ceramicznymi, które dodatkowo pomagają zatrzymać wilgoć we włosach, traconą podczas poddawaniu ich wysokiej temperaturze. Niektóre prostownice wyposażone są w specjalną technologię, która rozbija krople wody na powierzchni włosów na mniejsze, ułatwiając ich wchłonięcie przez łodygi włosów i tym samym zapobiegają ich wysuszeniu.

Po trzecie warto wybierać prostownice, w których można precyzyjnie ustawiać temperaturę pracy urządzenia. Tańsze modele mają tę wartość odgórnie ustaloną lub możliwą do ustawienia w ograniczony sposób.

Po czwarte kupuj od zaufanych sprzedawców. Niestety ciągle zdarza się, że na aukcjach internetowych sprzedawany jest towar podrobiony lub uszkodzony!

I na koniec: nie kieruj się tylko ceną prostownicy! Nie zawsze najdroższe produkty są najlepsze. Zanim cokolwiek wybierzesz, poczytaj na temat interesującego Cię modelu na forach oraz na portalach z opiniami o produkcie.

A może prostownica z płytką turmalinową?

Generalnie najpopularniejsze są prostownice ceramiczne, które mają tę zaletę, że szybko się nagrzewają i równomiernie emitują ciepło. Wybór dobrego modelu pozwala być przynajmniej częściowo spokojnym o stan nawilżenia włosów i ich ochronę przed negatywnym wpływem wysokiej temperatury.

Dużo pochlebniejsze opinie od prostownic z płytką ceramiczną zbierają jednak prostownice turmalinowe, które emitują jony dodatnie oraz promieniowanie podczerwone, nagrzewając włos od środka i od zewnątrz, dając tym sposobem lepszy efekt i wyższe bezpieczeństwo podczas prostowania włosów. Technologia turmalinowa ma również w większym stopniu utrzymywać wilgoć włosa niż ceramiczna.

Prostownica turmalinowa nie zagwarantuje nam, że włosy pozostaną nienaruszone, jednak ograniczy ryzyko ich uszkodzenia. Warto obserwować włosy i na bieżąco reagować na ich potrzeby. Gdy zobaczymy pierwsze oznaki wysuszenia włosów, dobrze sięgnąć po skuteczny szampon do włosów zniszczonych, na przykład Radia Shampoo.

Podsumowując, czy zniszczone włosy to efekt stosowania prostownicy?

Prostownica niszczy włosy. Dobre modele jednak robią to w mniejszym stopniu niż gorsze, tańsze. Znaczenie ma również ogólna kondycja włosów oraz sposób pielęgnacji ich w trakcie stosowania prostownicy. Włosy zdrowe i odżywiane dobrej klasy kosmetykami są bardziej odporne na wpływ wysokiej temperatury, emitowanej przez prostownicę.

Zobacz ranking najlepszych szamponów do zniszczonych włosów